تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
خطراتي كه جان ايراني ها را تهديد مي كند آرايش عروس
نوشته شده در تاريخ ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ توسط عروس | نظرات (0)

به گزارش آرايش عروس به نقل از ايسنا، مسئولان حوزه سلامتتابحال بارها اعلام نموده اند كه ۸۰ درصد موارد مبتلا شدن به بيماري هاي قلبي، ۹۰ درصد موارد مبتلا شدن به ديابت و حدود ۴۰ درصدسرطان ها با تغذيه مناسب قابل پيشگيري مي باشند.

تغذيه ناسالم و اضافه وزن، كلسترول، نمك، فشار خون و... هم اكنون مهم ترين عوامل بروز بيماري هاي غيرواگير محسوب مي شوند. ۴۴ درصد مرگ هاي ناشي از بيماري هاي غيرواگير در دنيا پيش از ۷۰ سالگي رخ مي دهند و همينطور سالانه ۱۱.۸ ميليون مرگ به علت مبتلا شدن به اين بيماري ها رخ مي دهد. ۴۸ درصد مرگ و ميرهاي ناشي از بيماري هاي غيرواگير در كشورهاي با درآمد كم اتفاق مي افتد و از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۳۰ روند مرگ هاي ناشي از بيماري هاي غيرواگير رو به رشد خواهد بود.

۱۹ عامل شناخته شده مرگ و مير در دنيا وجود دارد كه ۱۰ عامل آن مربوط به تغذيه است و به عبارتي بيش از ۵۰ درصد اين عوامل ريشه در تغذيه دارند. طبق بررسي كه در سال ۱۳۸۰ انجام شد، مشخص شده كه ۵۷ درصد بار بيماري ها در ايران مربوط به بيماري هاي غيرواگير بوده، اما اين رقم در سال ۱۳۹۰ به ۷۶ درصد رسيد. بيماري هاي واگير در سال ۸۰، ۲۷ درصد عوامل مرگ و مير را تشكيل مي دادند، اما امروز با عنايت به بالا رفتن سواد سلامت، واكسيناسيون و ارتقاي بهداشت در ايران اين آمار به ۱۴.۵ درصد رسيده و جاي آن را بيماري هاي غيرواگير گرفته است.

يكي ديگر از آمارهايي كه در اين زمينه اعلام شد، از نقش بيماري هاي قلبي و عروقي در ۴۶ درصد موارد مرگ و مير در ايران خبر مي دهد.اين در حاليست كه با تغذيه درست مي توان از حدود ۸۰ درصد موارد مبتلا شدن به بيماري هاي قلبي و عروقي و ۴۰ درصد سرطان ها پيشگيري كرد؛ بطوري كه چندي قبل عليرضا رئيسي- معاون بهداشت وزير بهداشت- اعلام نمود كه الگوي غذايي نامناسب، پرفشاري خون، چاقي، تحرك ناكافي، سيگار، ديابت، آلودگي هوا، كلسترول بالا، خطرات شغلي و مصرف مواد مخدر ۱۰ عامل خطر اول در ايران قرار دارند.

نتايج «استپس» سال ۹۵ نشان داده است كه ۵۸ درصد مردم در ايران اضافه وزن دارند. اين رقم در زنان ۶۲ درصد و در مردان ۵۷درصد است، اما چاقي شكمي كه عامل شناخته شده و مستقيم بيماري هاي قلبي و عروقي است، در مردان آمار بالاتري دارد. سازمان بهداشت جهاني سفارش كرده است كه افراد عادي و كمتر از سن ۵۰ سال، روزانه بايد كمتر از پنج گرم نمك مصرف كنند. اما اين رقم در كشور ما به صورت ميانگين ۹.۱ درصد است كه در مردان ۱۰ و در زنان ۸.۴ درصد برآورده شده است. طبق بررسي هايي كه در زمينه آمار بيماري هاي غيرواگير در ايران انجام شده است، ۲۷ درصد افراد بالاي ۲۵ سال در ايران قند خون بالا دارند. همينطور كلسترول بالا در ۴۸ درصد جمعيت شيوع دارد؛ يعني حدودا از هر دو نفر حداقل يك نفر چربي خون بالا دارد. در تمام كشور هم از هر دو نفر فرد بالاي ۵۰ سال، يك نفر فشار خون بالا دارد.

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
تمام حقوق اين وبلاگ متعلق به آرايش عروس مي باشد